Крамниця виконання бажань

сайт для жінок та дівчат

З невдахи в щасливчики: як перезавантажити своє життя

Чому в якийсь момент життя “щось пішло не так”?

Ймовірно, у кожної людини є свої припущення та забобони щодо власних невдач. Згадуючи якісь неприємності, ми бачимо безліч пояснень – від власної легковажності до травм дитинства. Але є ще це: “Я народився нещасливим”, “Мене наврочили”, “Я завжди був невдахою”, “Навряд чи з цього вийшло б щось путнє”…

Чому насправді нас осягають невдачі? Цим питанням свого часу займався Річард Уайзман, професор психології Хартфордширського університету, який 10 років досліджував щасливчиків та бездарних. Результати своїх досліджень він виклав у книзі «Фактор успіху», де стверджує, що щасливих чи безталанних людей насправді не існує. Все, що відрізняє особи цих двох категорій, – це спосіб мислення. Люди самі формують свій характер — добрий чи поганий, і в їх силах перейти із кола невдах до щасливчиків.

Якщо не народився у сорочці, просто зміни це

У нашій культурі завжди були популярні такі поняття, як «улюбленець долі» або «народитися в сорочці», і завдяки ним ми іноді думаємо, що бути щасливчиком — це поза нашим впливом. Або успіх — це якась дивна сила і контролювати її допоможуть лише дивна поведінка та магічні ритуали.

Працюючи з людьми обох груп протягом багатьох років, Уайзман дійшов висновку, що успіх не є результатом випадковостей і не суперсилою. У житті ми часто бачимо як щасливчиків, так і невдах, проте ніхто з них не народився. Найчастіше до цього наводять думки і поведінка людей. У чому різниця? Улюбленці долі по-іншому сприймають життя, під іншими кутом дивляться на неприємності (так, невдачі бувають у всіх) і бачать можливості там, де невдахи їх просто не помічають.

У чому сила успіху?

Як приклад можна навести відому історію підприємця Барнетта Хельцберга, який мав мережу ювелірних магазинів. Він збирався на пенсію та хотів продати свої магазини. Якось під час прогулянки Нью-Йорком Хельцберг почув, як жінка вигукнула: «Пан Баффетт!». Він відразу ж подумав: “А раптом це Уоррен Баффет – найбільший інвестор Америки?” Барнетт Хельцберг не знав, як виглядає Уоррен Баффет, проте скористався нагодою і підійшов познайомитися. Чи варто згадувати, що незнайомець справді виявився мільярдером Уорреном Баффетом, котрий згодом і придбав мережу ювелірних магазинів Барнетта Хельцберга?

 

Хтось може припустити, що Хельцберг лише опинився в потрібному місці в потрібний час. Однак він міг би не звернути увагу на вигук жінки чи побоятися підійти до одного з найбагатших чоловіків світу, а потім вигадував би десяток «алібі» щодо того, чому він цього не зробив. Це могли б бути ті самі «алібі», які багато хто вигадує щодня, щоб виправдати власну недієздатність і чому «щось пішло не так»…

Як обрубати шлейф невдач: всього 4 секрети

Ці секрети чи принципи успіху – результат напрацювання Річарда Уайзмана. Давайте подивимося, яких цікавих висновків дійшов професор.

1. Щасливчики вміють помічати нові можливості

Якщо історія підприємця Барнетта Хельцберга вас не надихнула, наведемо приклад із досліджень Уайзмана. Під час одного з експериментів він роздав газети учасникам обох гуртів та попросив порахувати кількість фотографій у номері. Невдахи витрачали на підрахунок близько 2 хвилин, тоді як щасливчикам вистачило кілька секунд. А все тому, що на другій сторінці газети був великий напис: «Не рахуй! Тут 43 фотографії».

Наступного разу психолог відредагував текст про фотографії, розмістивши в газеті таке: «Припиніть рахувати, скажіть експериментатору, що ви побачили цей текст, і виграєте $250». Результат був той самий результат: щасливчики побачили повідомлення, а невдахи — ні, бо були дуже стурбовані підрахунком фотографій.

Психолог дійшов висновку: невдахи зазвичай дуже напружені та тривожні, це заважає їм помічати те, що відбувається навколо. Вони схиблені до безпеки і намагаються контролювати все, що з ними відбувається. Щасливі люди, навпаки, розслаблені і вміють отримувати задоволення від моменту, тому бачать не тільки те, що шукають.

2. Щасливчики пробують щось нове

У людей, які звикли виходити за межі звичного, шанси на успіх зростають. Багато людей прагнуть якихось змін у житті, проте не мають жодного бажання виходити із зони комфорту.

 

Наскільки великий буде ваш шанс на щасливі зміни, якщо ви постійно спілкуєтеся з тими самими людьми, ходите по одній і тій же дорозі, відпочиваєте в одних і тих же місцях?

3. Невдалі моменти сприймають як вдалі

Ідеться не про легковажний оптимізм, а скоріше про вміння робити з лимонів лимонад, тобто знаходити позитивні моменти в будь-якій ситуації та використовувати це на власну користь.

У ході експерименту Уайзман запропонував учасникам обговорити уявну ситуацію: вони перебувають у банку, туди вторгається грабіжник, який починає стріляти, і один із куль потрапляє їм у руку. При цьому психолог запитав: «Такий розвиток подій вдалий чи ні?». Учасники з групи невдах відзначили, що це був би жахливий день, бо тільки вони зі своїм щастям могли б опинитися у банку в такий момент. Щасливчики подивилися на ситуацію більш оптимістично. Один із учасників зауважив: «Це щастя, що все склалося саме так, адже куля могла потрапити в голову… Крім того, я потім міг би продати свою історію печатки та заробити трохи грошей».

Улюбленці долі розуміють, що насправді вони завжди мають що втрачати, тобто навіть у складних ситуаціях життя могло б обійтися з ними набагато гірше, ніж обходиться. Такі люди почуваються краще навіть тоді, коли потрапляють у якісь неприємні історії.

  •  

4. Реалізують свої плани, тому що переконані, що вони все вдасться.

Дослідник робить висновок: успіх слід сприймати як межу характеру, яку можна виховати у собі. Достатньо вірити, що все буде добре, керуватися інтуїцією, не зациклюватись на сумнівах і діяти.

Всі ці поради Річард Уайзман перевіряв у своїй «Школі везіння», в якій вчив невдах мислити і поводитися так, як щасливчики: виходити за межі звичного, ламати шаблони, дивитися на життя ширше, звертати увагу на те, що відбувається довкола та багато іншого .

Як результат – 80% учасників відзначили, що почали почуватися більш щасливими та щасливими. Спробуйте й ви!

Міжнародний Центр психології Наталії Холоденко

Додала Lavika Дата 15.07.2024 в 05:06 Перегляди 24 Комментарi 0

Коментарі: 0

Додати Ваш коментар

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі
[ Реєстрація | Login ]