Крамниця виконання бажань

сайт для жінок та дівчат

Жіночність у деталях: як правильно піклуватися про себе щодня?

У метушні повсякденного життя, турбуючись про інших, ми забуваємо піклуватися про себе. Під тиском оточення ми часто відмовляємося від своїх потреб та не приділяємо собі достатньо уваги у повсякденному житті. Але так не повинно бути! Якщо ти шукаєш підтримки та розуміння, хочеш сформувати свою концепцію жіночності та шляхів догляду за собою — запрошую тебе до прочитання цієї статті.

Бути жінкою — це як?

Ми все ще часто чуємо фрази на кшталт “жінці не личить поводитися так” або “жінка повинна виглядати як Х”. Але чи правильно це? Чи  жіночність — це особлива риса, до здобуття якої ми повинні прагнути? Звісно, ні.

Нещодавно я розмовляла з багатьма сильними, натхненними та красивими жінками про їхній досвід і проблеми, пов’язані саме з жіночністю. І я зрозуміла, що цей термін не має чіткого значення — це прекрасна і багатогранна якість, яка може набувати різних форм, і кожна з нас має своє власне визначення.

Однак ми часто позбавляємо себе радості бути жінкою через страх не відповідати чиїмось очікуванням і надмірну критику з боку оточуючих. Ми забуваємо про власні потреби та турботу про своє самопочуття на користь того, щоб бути “хорошою жінкою”. Ми тамуємо в собі багато негативних емоцій, що призводить до високого рівня стресу. Але варто відійти від такого підходу і подумати — що означає бути жінкою особисто для мене?

Якою може бути жіночність?

Як я вже й казала, я мала можливість поговорити на цю тему з багатьма жінками з мого оточення. У мене самої був період, коли я якось втратила внутрішній зв’язок з жіночністю, але завдяки психотерапії все ж змогла повернутися до себе і зрозуміти, що вона для мене означає.

Попри наші різні погляди, жодна з нас не прийшла до єдиної думки щодо свого зовнішнього вигляду. Ми вирішили, що повсякденний макіяж або елегантні сукні не роблять нас жіночними — звичайно, вони можуть допомогти, якщо ми відчуваємо в цьому потребу, але перш за все, жіноча сила і краса б’ють зсередини.

У наших розмовах часто згадувалися такі характеристики жіночності, як:

 • впевненість у собі та прийняття того, ким ти є;
 • ніжність і турбота  по відношенню до себе та інших;
 • ділитися добром з тими, хто нас оточує;
 • внутрішня сила, активність і сміливість.

Я закликаю тебе віднайти своє власне визначення жіночності. Поділись з нами в коментарях, якщо у тебе є ще якісь думки з приводу того, що означає бути жінкою.

Отож, я хотіла б підкреслити, що жіночність — це не про те, як ти одягаєшся або ж чим займаєшся. Ти можеш бути настільки ж жіночною, будучи механіком, моделлю, бізнес-леді чи домогосподаркою з дітьми. Важливо те, що ти відчуваєш всередині — а є багато способів подбати про своє жіноче “я”.

Self-care — що це таке?

Я впевнена, що слово “self-care” неодноразово промайнуло повз тебе десь у соціальних мережах. У дослівному перекладі це звучить як турбота про себе — піклування про себе, вжиття заходів для покращення свого фізичного, емоційного та психічного благополуччя. Звичайно, турбота та увага з боку інших приємна, але щоб повністю усвідомити свою цінність, потрібно прислухатися, перш за все, до себе і задовольняти свої потреби. Кохай інших, але водночас спрямовуй цю любов і на себе.

Як почати піклуватися про себе?

Пам’ятай, що self-care може набувати різних форм — те, що працює для інших, не завжди спрацює для тебе, однак варто працювати на різних фронтах. Пам’ятай також, що турбота про себе — це не одноразова дія, а постійне розпізнавання своїх потреб та їх задоволення.

Що ж ти можеш зробити, аби подбати про себе? Спочатку запитай себе:

Чого ти хочеш та що ти насправді потребуєш?

Звичайно, важливо робити те, що тобі хочеться, але не завжди це матиме позитивний вплив на твоє психічне здоров’я. Наприклад, ти можеш відчувати, що тобі потрібна сигарета для покращення настрою, але вона точно не матиме позитивного впливу на твоє ментальне та фізичне здоров’я. Це тимчасове полегшення та заспокоєння, а в довгостроковій перспективі у тебе з’явиться почуття провини за те, що ти не дбаєш про свій організм, а окрім цього ще й проблеми зі здоров’ям.

Це лише приклад, але він добре ілюструє, що не кожна приємна річ буде для нас корисною — а деякі речі, які нам корисні, будуть не зовсім легкими та приємними. Однак, безсумнівно, те, що ти робиш, піклуючись про себе, в майбутньому повернеться тобі сторицею. Варто намагатися протистояти труднощам та неприємним складовим життя — це однозначно буде корисно для твого власного психічного здоров’я.

Не забувай про регулярні обстеження

Між іншим, однією з тем self-care є медичні огляди. Часто ми схильні відкладати обстеження у довгий ящик, шукаючи для цього виправдання, але ж міцне здоров’я — це невід’ємна частина турботи про себе. На жаль, проблеми з фізичним здоров’ям часто відображаються на психіці, тому не забувай в першу чергу регулярно перевіряти свій організм та піклуватися про себе в цьому щоденному потоці справ.

Як жінки, ми часто боремося з гормональними та гінекологічними проблемами. Тому не забувай проходити регулярні обстеження та залишайся під контролем лікаря, адже навіть незначні зміни можуть мати неприємні наслідки.

Спробуй терапію або коучинг

Часто ми також тікаємо від вирішення проблем, що виникають через повсякденну метушню, негативне оточення, стосунки або проблеми з дитинства. Протистояти цим труднощам нелегко, але вони мають величезний вплив на психічне здоров’я. Іноді важко боротися зі своїми переживаннями наодинці, тому я рекомендую тобі звернутися за підтримкою. Не завжди можна побачити все неозброєним оком, але з допомогою професіонала ти зможеш набагато швидше покращити своє самопочуття та знайти вихід з кризових ситуацій.

Звернення за психологічною підтримкою не є проявом слабкості, навпаки, це свідчить про твою мужність та рішучість боротися за краще завтра. Тож пишайся навіть маленькими  кроками — адже незначний прогрес завжди призводить до розвитку.

Нижче, я підготувала список фондів, які надають безкоштовну психологічну підтримку  жінкам:

 • UA Mental Help — mentalhelp.com.ua;
 • Цілодобова лінія психологічної допомоги — 0 800 333 161;
 • Онлайн-платформа «Розкажи мені» — tellme.com.ua;
 • Українська гаряча лінія психологічної допомоги — 0 800 100 102;
 • Міжнародна організація «Український жіночий фонд»  — 0 800 505 085;
 • ГО “Проліска” — +38 093 202 22 32, +38 096 404 10 34.

Бути у гармонії з собою, чути власні бажання та проявляти турботу до самої себе — це найкраще, що ти можеш зробити для того, аби розкрити свою внутрішню силу та красу!

Піклуйся про своє тіло

Як я вже згадувала, self-care — це не завжди те, чого ти хочеш цієї миті, але це точно те, що твоє  тіло буде цінувати в довгостроковій перспективі. Безумовно, ключовими є:

 • Регулярна фізична активність — регулярні фізичні вправи є чудовим способом, аби позбавитись негативних емоцій. Будь-яка форма фізичної активності стимулює вироблення ендорфінів, тому обери свою улюблену та спробуй включити її у свою повсякденну рутину. Спорт також сприятиме здоровому сну та правильній поставі. Крім цього, ти можеш використати цей час для медитації та більш глибоких роздумів про своє благополуччя.
 • Здорове харчування — часто можна почути фразу, що “ти є тим, що ти їсиш”. Звичайно, не варто впадати в крайнощі — звертай увагу на забезпечення організму необхідними макроелементами, уникай радикальних дієт чи стресового переїдання. І не забувай пити достатню кількість води — це особливо важливо для щоденного функціонування.
 • Повноцінний сон — тривалий (і якісний) сон не тільки дозволяє нам почуватися краще, але й посилює когнітивні функції, роблячи повсякденне життя значно легшим та спокійнішим.

Намагайся впроваджувати у своє життя якомога більше здорових звичок. Звичайно, повсякденне життя — це синусоїда, а не висхідна лінія, тому будь справедливою до себе та намагайся адаптуйте своє буденне життя до своїх поточних сил. Навіть невеликі спроби покращити своє благополуччя матимуть позитивний вплив на твоє самопочуття.

Будуй здорові стосунки та відкривай нові захоплення

Мені хочеться повторювати знову і знову, що не лише фізичне здоров’я є важливим. Відчуття щастя можна також знайти у стосунках з іншими людьми, як і з самою собою. Дозволь собі спробувати те, що ти хотіла зробити завжди —  можливо, тебе давно приваблювала ліпка з глини? А може гра на гитарі? Можливо час забути про все та влаштувати собі СПА процедури вдома, слухаючи улюблену музику чи підкаст? Можеш пошукати можливості, аби реалізувати ці бажання прямо зараз. Таким чином ти вийдеш зі своєї зони комфорту, навчишся чомусь цікавому та познайомишся з людьми зі схожими інтересами.

Подаруй собі любов

Підтримуй контакт із самою собою. Якщо тобі потрібно поговорити, спробуй завести щоденник, куди ти зможеш виливати всі свої думки та почуття, які у тебе виникли протягом дня. На жаль, не завжди є можливість поговорити з кимось із близьких на важливі для нас теми, тому сприймай це як спосіб поділитися з кимось своїми емоціями.

Якщо фізична близькість дає тобі відчуття, що тебе помічають та цінують, тоді чому б не дозволити собі це?! Цінуй своє тіло за те, що воно дозволяє тобі функціонувати щодня, та піклуйся про нього. Обіймай його, носи зручний одяг, приймай приємну ванну чи регулярно користуйся скрабами та лосьйонами для тіла.

 

Іноді, будучи жінками, ми забуваємо дарувати собі дрібниці. Не обов’язково чекати на квіти від коханої людини — ти можеш купити їх сама! А може, ти постійно відкладаєш візит до салону краси чи перукарні? Тоді саме час зробити щось для себе, не чекаючи особливих подій. Адже такі дрібниці впливають не лише на наш зовнішній стан, вони здатні змінити нас з середини. Крім цього, це прекрасний час для нових думок, релаксу та миттєвої перерви від метушні. Спробуй ці способи прояву любові до себе або ж пошукай інші —  і ти сама в цьому переконаєшся.

Піклуйся про себе

Сподіваюся, що ти знайшла тут кілька ідей того, як піклуватися про себе. Але пам’ятай, що тільки ти знаєш, як правильно подбати про свої потреби — і як звучить твоє особисте визначення жіночності. Підтримуй також інших жінок з твого оточення та святкуйте разом те, що вас об’єднує. У кожної з нас є свої власні щоденні баталії, тож нумо підтримувати та бути солідарними одна з одною.

 

 

Додала Lavika Дата 15.07.2024 в 06:13 Перегляди 27 Комментарi 0

Коментарі: 0

Додати Ваш коментар

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі
[ Реєстрація | Login ]